Telewizja naziemna Wirtualnej Polski- WP.TV


Styl życia

Skrzydlaty biznes Doroty Drzewieckiej. Jak udało jej się zrobić światową karierę?

Dorota Drzewiecka z wykształcenia jest rolnikiem, ale jej prawdziwą pasją jest krawiectwo. Od kilku lat tworzy jedwabne, ręcznie malowane skrzydła, które kupują ludzie z całego świata. Jak wpadła na ten pomysł?

... więcej »

dorota drzewiecka, jedwabne skrzydła, skrzydlaty biznes 15 845 2:25

Zobacz także

"PKiN nie do zburzenia, więc go zabudujmy". Politycy o nowym projekcie

"PKiN nie do zburzenia, więc go zabudujmy". Politycy o nowym projekcie

Wiadomości
Pojawił się nowy pomysł przekształcenia Pałacu Kultury i Nauki. Koncepcja zakłada przysłonięcie go konstrukcją, która przypomina wieżę. - Opracowałem projekt "ucywilizowania" PKiN, który powinien zadowolić jego zwolenników, jak i przeciwników - mówi autor projektu inż. Jerzy Zagner. Zapytaliśmy, co politycy sądzą o pomyśle przebudowy Pałacu Kultury i Nauki.
W rękach pracownika sortowni śmieci wybuchła raca

W rękach pracownika sortowni śmieci wybuchła raca

Wiadomości
W sortowni śmieci nieopodal Cambridge we wschodniej Anglii doszło do niecodziennej sytuacji. Pracownik segregujący odpady przez chwilę zastanawiał się, gdzie umieścić przedmiot, którego nie potrafił zidentyfikować. Niewielka rzecz okazała się racą, która wybuchła  w rękach mężczyzny, a następnie odbiła się od ściany i trafiła go prosto w brzuch. Pracownik nie doznał poważnych ze względu na odpowiedni ubiór ochronny. Władze firmy odpowiedzialnej za oczyszczanie miasta apelują do mieszkańców o rozwagę i nieumieszczanie groźnych materiałów w pojemnikach na odpady.  
Kierwiński o kontrowersyjnym pomyśle PiS. "To gigantyczne zagrożenie dla Polaków"

Kierwiński o kontrowersyjnym pomyśle PiS. "To gigantyczne zagrożenie dla Polaków"

Wiadomości
Marcin Kierwiński na mównicy sejmowej ostro wypowiadał na temat liberalizacji dostępu do broni. - To gigantyczne zagrożenie dla Polaków. Chcecie dawać broń maszynową ludziom, o których niewiele wiecie - mówił.
Choroba umożliwia mu normalne życie. Noga nastolatka waży 24 kg

Choroba umożliwia mu normalne życie. Noga nastolatka waży 24 kg

Wiadomości
18-letni Tulsi Adivasi z Indii od siedmiu lat cierpi na nieznaną chorobę, która zaatakowała jego lewą nogę. Kończyna jest zdeformowana i bardzo opuchnięta – waży dziś 24 kg. Chłopak nie może normalnie funkcjonować. Chodzenie o kulach i codzienne czynności sprawiają mu ogromny ból. Nastolatek pochodzi z ubogiej, wielodzietnej rodziny. Jego owdowiała matka ze względu na trudną sytuację finansową nie zaprowadziła go w odpowiednim momencie do lekarza. Chłopak przechodził nieskuteczne terapie jedynie u lokalnych znachorów. Choroba Tulsiego nie została jeszcze zdiagnozowana, jednak objawami przypomina słoniowaciznę – nienaturalnie duży obrzęk kończyn spowodowany uszkodzeniem naczyń limfatycznych. Chory Hindus marzy o tym, by przejść skuteczną operację i móc podjąć pracę. Chce odciążyć swoją starzejącą się matkę i stać się głową rodziny.
Marszałek pyta RPO: czy czuje się pan niezależny?

Marszałek pyta RPO: czy czuje się pan niezależny?

Wiadomości
- Powiedział pan, że całą dyskusję powinno się rozpocząć od problemu politycznego. Chciałem zapytać, czy jest pan w swoich decyzjach, w swoim działaniu obiektywny. Czy pan ma naciski z jakiejkolwiek partii politycznej na swoją działalność? - pytał Rzecznika Praw Obywatelskich marszałek Senatu Stanisław Karczewski. Zaznaczył, że nie zadałby tych pytań, gdyby Adam Bodnar w Swoim wystąpieniu nie powiedział, że głównym zarzutem wobec ustawy o Krajowej Radzie Sądownictwa i Sądzie Najwyższym są "problemy polityczne". - Pan został wybrany przez jedną partię polityczną. Czy pan się czuje zależny, czy niezależny? - dociekał Karczewski. - Interpretowanie moich wystąpień, że ja rzekomo współpracuję z tą czy inną partią polityczną i jej jakoś pomagam jest absolutnie nie na miejscu. Zasada Rzecznika Praw Obywatelskich to jest niezależność i niezawisłość. Przysięgałem na konstytucję i traktuję konstytucję śmiertelnie poważnie - odparł RPO.
Sawicki: sami wstydzicie się własnej ustawy

Sawicki: sami wstydzicie się własnej ustawy

Wiadomości
Marek Sawicki, były minister rolnictwa i rozwoju wsi zaapelował do polityków PiS, by zrezygnowali z ustawy dotyczącej ordynacji wyborczej. Na sejmowej mównicy nie zabrakło ostrych słów.
Opozycja gromi PiS. "Najbardziej spartolona ustawa"

Opozycja gromi PiS. "Najbardziej spartolona ustawa"

Wiadomości
- Przyszło nam dzisiaj dyskutować o chyba najbardziej spartolonej ustawie, jaką można sobie było kiedykolwiek wyobrazić - ocenił Piotr Zgorzelski (PSL) w trakcie debaty nad zmianami w ordynacji wyborczej proponowanymi przez PiS. W środę okazało się, że partia rządząca jednak zamierza wycofać się z wielu swoich propozycji, co bezlitośnie wytknęli jej posłowie opozycji. - Panie pośle Szynkowski, my jesteśmy z Wielkopolski, jak byśmy nazwali tę robotę w Wielkopolsce? Przecież to jest dziadostwo - mówił Adam Szłapka (.Nowoczesna). Marcin Kierwiński z PO stwierdził za to wprost, że Prawo i Sprawiedliwość chce "ustawić wybory". Władysław Kosiniak-Kamysz (PSL) pytał za to, jaka jest prawdziwa twarz PiS. - Czy to jest twarz premiera Morawieckiego - gołąbka pokoju czy drapieżnego jastrzębia - Ryszarda Terleckiego? - mówił szef Polskiego Stronnictwa Ludowego. Łukasz Rzepecki z Kukiz'15 stwierdził natomiast, że jemu jako byłemu posłowi PiS jest przykro, że partia wprowadza niekonstytucyjne zmiany. - Idziecie drogą prezydenta Bronisława Komorowskiego, który kierował się butą, pychą i arogancją. Wy dziś na sztandarach macie to samo. Nie idźcie tą drogą, pamiętajcie, że pycha kroczy przed upadkiem - stwierdził.
Reforma sądownictwa w cieniu expose. Protesty przed Sejmem

Reforma sądownictwa w cieniu expose. Protesty przed Sejmem

Wiadomości
Przy drodze wyjazdowej z Sejmu odbyły się protesty przeciwko wprowadzanej reformie sądownictwa. Nad projektem ustawy o KRS debatowali senatorowie. W tym czasie w Sejmie rozpoczęła się debata po expose premiera Morawieckiego. Budynek parlamentu i drogi wyjazdowe ogrodzono barierkami, które protestujący próbowali powalić, siłując się z policją. Protestujący wykrzykiwali nazwiska senatorów PiS, którzy popierają procedowane ustawy. Organizatorem protestu była Koalicja Prodemokratyczna, która zrzesza ponad 20 organizacji. Po kilku godzinach policja rozwiązała zgromadzenie. W starciach policjantów z demonstrantami ucierpiał  jeden funkcjonariusz, który doznał urazu kolana.
Kornel Morawiecki komentuje expose syna. "Może napisałbym to krócej"

Kornel Morawiecki komentuje expose syna. "Może napisałbym to krócej"

Wiadomości
- Może napisałby to (expose - red.) krócej. Rozumiem, że on ma plan, jest premierem i będzie chciał pokazać taką wielobarwność tej naszej rzeczywistości - tak expose Mateusza Morawieckiego ocenił jego ojciec. - Myślę, że to jest plan na dużo więcej, niż na dwa lata. Nie wiem, czy tylko dla niego, bo to nie wiadomo. To jest plan taki plan na nas - dodał Kornel Morawiecki.