Telewizja naziemna Wirtualnej Polski- WP.TV


Styl życia

Przemoc wobec kobiet. Czym jest "Baba"?

- Kobiety mają większe zaufanie do organizacji pozarządowych i większą świadomość - powiedziała w "Dzień Dobry TVN" prezes Stowarzyszenia na Rzecz Kobiet "Baba" Anita Kucharska-Dziedzic. Jak jej stowarzyszenie pomaga kobietom, które doświadczyły przemocy? Kucharska-Dziedzic wyjaśniła też, jak wygląda przemoc w tzw. dobrych domach. - Przemoc przede wszystkim psychiczna, przemoc fizyczna, która nie zostawia siniaków - wyliczyła prezes Stowarzyszenia.

... więcej »

stowarzyszenie baba, przemoc, przemoc wobec kobiet 71 586 5:06

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (1)
Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
0
~Leon 2016-05-28 (00:21) 17 godzin i 25 minut temu

Tą kucharską - dziedzić chyba bym lał bez opamietania

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Zobacz także

Dziecię Starego Miasta w Teatrze WARSawy

Dziecię Starego Miasta w Teatrze WARSawy

Wiadomości
Dziecię Starego Miasta w Teatrze WARSawy. Sztukę na podstawie powieści Józefa Ignacego Kraszewskiego, w adaptacji dramaturga Michała Pabiana i w reżyserii Ceziego Studniaka, zobaczymy na scenie Teatru WARSawy już 22 i 23 lutego o 19.00.  
Amerykańsko-żydowska fundacja domaga się zerwania przez USA stosunków z Polską

Amerykańsko-żydowska fundacja domaga się zerwania przez USA stosunków z Polską

Wiadomości
Amerykańska fundacja "Ruderman Family Foundation" zamieściła w sieci film, mający przekonać Amerykanów do podpisania petycji. Jej autorzy domagają się od rządu USA natychmiastowego zawieszenia stosunków z Polska do czasu wycofania nowelizacjo9i ustawy o IPN. 
Przejechała na czerwonym. O mały włos nie potrąciła kobiety z dziećmi

Przejechała na czerwonym. O mały włos nie potrąciła kobiety z dziećmi

Wiadomości
Zatrzymanie prawa jazdy na trzy lata i 5 tysięcy złotych grzywny - to kara jaka może spotkać 21-latkę, która zignorowała czerwone światło i przejechała przez pasy. Pasy, przez które właśnie przechodziła matka z dwójką dzieci. Gdyby nie refleks kobiety, która w porę cofnęła córkę, mogło dojść do tragedii. Całą sytuację zarejestrowała kamera w autobusie komunikacji miejskiej, który na czerwonym świetle się zatrzymał. Do zdarzenia doszło w Płocku na ulicy Piłsudskiego.
Oto prawdziwa cena olimpijskich medali. Bolesna!

Oto prawdziwa cena olimpijskich medali. Bolesna!

Obiegówka
Zimowe Igrzyska w Koreii to nie tylko złote medale, uściski na podium i kwiaty dla zwycięzców. Z dala od kamer, niektórzy olimpijczycy przechodzą dramaty spowodowane bolesnymi kontuzjami. To cena bycia sportowcem! A na krajowym podwórku, ciąg dalszy sporu o ustawę IPN. Marszałek senatu, Stanisłąw Karczewski, z rozbrajającą szczerością przyznał, że ustawa, którą tak promował, "nie będzie działać". Zapraszamy na "Obiegówkę" z Kubą Jankowskim
Posłowie będą rzadziej w Sejmie. Zarobią tyle samo, co wcześniej

Posłowie będą rzadziej w Sejmie. Zarobią tyle samo, co wcześniej

Wiadomości
W najbliższych miesiącach posłowie będą obradować jedynie przez dziewięć dni. To efekt zmian wprowadzonych przez marszałka Marka Kuchcińskiego w regulaminie Sejmu. Posiedzenia mają odbywać się co trzy tygodnie. Oznacza to, że politycy rzadziej będą pojawiać się w polskim parlamencie. Nie wpłynie to jednak na ich zarobki. Biorąc pod uwagę wynagrodzenie parlamentarzystów, średnia dniówka za udział w posiedzeniach w najbliższych dwóch tygodniach wyniesie 2700 zł. Więcej w materiale Klaudiusza Michalca.
Mosiński o nowelizacji ustawy o IPN

Mosiński o nowelizacji ustawy o IPN

Wiadomości
- Gdyby pan Grzegorz Schetyna był politykiem wiarygodnym i działał na rzecz interesów Polski to włączyłby się do pracy nad ustawą o IPN na poziomie komisji sejmowej i podczas obrad plenarnych - powiedział Jan Mosiński, poseł PiS, komentując decyzję PO o złożeniu nowelizacji ustawy o IPN. Mosiński odniósł się także do ostatnich napięć na linii Polska-Izrael. - Strona izraelska jest bardzo wrażliwa, jeżeli chodzi o omawianie historii II wojny światowej, szczególnie w obszarze, gdzie pokazujemy uczestnictwo niektórych obywateli narodowości żydowskiej, którzy kolaborowali z Niemcami - skomentował poseł PiS.
Pijany kierowca przekroczył ponad dwukrotnie dozwoloną prędkość

Pijany kierowca przekroczył ponad dwukrotnie dozwoloną prędkość

Wiadomości
Kierowca z Jarocina złamał w tym samym czasie kilka przepisów. 38-latek swoim audi wyprzedzał na podwójnej ciągłej na drodze krajowej nr 15 między Miliczem a Cieszkowem w województwie dolnośląskim. Przy tej okazji znacznie przekroczył prędkość. Jechał 126 km/h, a mógł jedynie 50 km/h.
Ustawa o IPN. PO składa projekt nowelizacji

Ustawa o IPN. PO składa projekt nowelizacji

Wiadomości
Platforma Obywatelska składa projekt nowelizacji ustawy o IPN. - Ma naprawić błędy, kryzys polityczny sprawia, że musimy reagować na nieprzemyślaną politykę PiS - zapowiedział Grzegorz Schetyna na konferencji prasowej.  - W nowelizacji wyraźnie mówimy o penalizacji zapisu o "polskich obozach śmierci" - wyjaśnił przewodniczący PO. Dodał, że nie można pozwolić, żeby polska polityka historyczna była "pisana pod dyktando Kremla".
Erupcja wulkanu zniszczyła jego szczyt. "Całkowicie unicestwiony"

Erupcja wulkanu zniszczyła jego szczyt. "Całkowicie unicestwiony"

Wiadomości
Erupcja wulkanu Sinabung na Sumatrze była tak potężna, że "zdmuchnęła" jego szczyt. Widać to na zdjęciu opublikowanym przez indonezyjskie władze. Specjaliści stwierdzili, że szczyt stratowulkanu został "całkowicie unicestwiony". Zdaniem jednego z nich zniszczony fragment miał objętość co najmniej 1,6 miliona metrów sześciennych. Sinabung wybuchł w poniedziałek. Według obserwacji kłęby pyłu sięgnęły wysokości ponad 7 tysięcy metrów. Jak dotąd nie ma informacji o ofiarach śmiertelnych wybuchu. Teren o wielkości 7 km wokół wulkanu określono strefą zamkniętą. Władze ostrzegają, że to jeszcze nie koniec konsekwencji po erupcji.