Telewizja naziemna Wirtualnej Polski- WP.TV


Styl życia

Przemoc wobec kobiet. Czym jest "Baba"?

- Kobiety mają większe zaufanie do organizacji pozarządowych i większą świadomość - powiedziała w "Dzień Dobry TVN" prezes Stowarzyszenia na Rzecz Kobiet "Baba" Anita Kucharska-Dziedzic. Jak jej stowarzyszenie pomaga kobietom, które doświadczyły przemocy? Kucharska-Dziedzic wyjaśniła też, jak wygląda przemoc w tzw. dobrych domach. - Przemoc przede wszystkim psychiczna, przemoc fizyczna, która nie zostawia siniaków - wyliczyła prezes Stowarzyszenia.

... więcej »

stowarzyszenie baba, przemoc, przemoc wobec kobiet 71 582 5:06

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (1)
Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
0
~Leon 2016-05-28 (00:21) 6 godzin i 20 minut temu

Tą kucharską - dziedzić chyba bym lał bez opamietania

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Zobacz także

Powodują nawet połowę zanieczyszczeń w miastach. Wszyscy mamy je w domu

Powodują nawet połowę zanieczyszczeń w miastach. Wszyscy mamy je w domu

Wiadomości
Trują nas nie tylko samochody. Według najnowszych badań za zanieczyszczenie powietrza w równym stopniu odpowiadają produkty codziennego użytku. Spreje, kleje, farby, rozpuszczalniki, pestycydy, środki czystości, kosmetyki a nawet perfumy.To wszystko ma wpływ na jakość powietrza. Do ich produkcji używa się ropy naftowej, więc większość tych produktów zawiera w swoim składzie lotne związki organiczne. Mogą być one odpowiedzialne nawet za połowę zanieczyszczeń powietrza w dużych miastach.
Naukowcy rozwikłali zagadkę "wrót do piekieł"

Naukowcy rozwikłali zagadkę "wrót do piekieł"

Wiadomości
Starożytne "Wrota piekieł" znajdują się w starożytnym mieście Hierapolis w Turcji. Od lat są uważane za mityczne wejście do podziemnego świata. Naukowcy z Uniwersytetu Duisburg-Essen w Niemczech postanowili przyjrzeć się zabytkowi. Skupili się na wyjaśnieniu błyskawicznych zgonów zwierząt przyprowadzanych tam w formie ofiary. Szczególnie zainteresowało ich wysokie stężenie dwutlenku węgla w mieście. Przed wejściem do jaskini często unosiła się szara mgła.
Kształt głowy wyznacznikiem statusu społecznego?

Kształt głowy wyznacznikiem statusu społecznego?

Wiadomości
Naukowiec z USA zbadał 211 nienaturalnie wydłużonych czaszek pochodzących sprzed ponad 600 lat odnalezionych w Peru. Skąd ta rozbieżność w kształcie głowy? Odpowiedzi należy szukać jeszcze przed powstaniem Imperium Inków. Na terenie dzisiejszego Peru w starożytności żyło plemię Collagua. Członkowie elit, by odróżnić się od pozostałych obywateli, celowo zmieniali kształt głowy. Używali do tego specjalnie przygotowanych kawałków drewna. Za ich pomocą rozciągali czaszkę, by stała się bardziej smukła i długa.
Idą arktyczne mrozy. "To może być najchłodniejszy okres zimy”

Idą arktyczne mrozy. "To może być najchłodniejszy okres zimy”

Wiadomości
Łagodna zima właśnie się kończy. W tym tygodniu czeka nas silne ochłodzenie. Nocami termometry mogą wskazać nawet  -18 stopni Celsjusza. – To może być najchłodniejszy okres tej zimy – mówi Małgorzata Tomczuk, synoptyk z Centrum Operacyjnego IMGW. 
Wylew u noworodków? Badanie ujawniło niezwykłą sytuację

Wylew u noworodków? Badanie ujawniło niezwykłą sytuację

Wiadomości
Wiadomo, że udary mózgu powszechne są u osób w starszym wieku. Jednak do wylewów może również dochodzić u dzieci i to bardzo małych. Dzieje się tak prawdopodobnie dlatego, że poród jest stresujący i szczególnie ciężki dla naczyń krwionośnych i układu krążenia. Istnieje jednak jedna zasadnicza różnica. Dzieci w przypadku wystąpienia udaru w obszarze mózgu odpowiedzialnym za mowę zachowują zdolność komunikacji. Dorośli mają z tym problem. Jak to możliwe? Zbadano mózgi dorosłych, którzy przeszli udar w niemowlęctwie i tych, którzy byli zdrowi. Normalnie, u osób które nie miały wylewu, podczas czytania aktywowała się część mózgu po jego lewej stronie. U osób po udarze we wczesnym dzieciństwie po prawej. Wszystko wskazuje więc na to, że gdy jako niemowlęta przeżywamy wylew, szybko przerzucamy umiejętności komunikacji na drugą stronę mózgu. Jako dorośli nie jesteśmy już w stanie tego zrobić, bo nigdy wcześniej tej części nie używaliśmy. Eksperci twierdzą, że ustalenie, co pozwala na taką elastyczność, może pewnego dnia pomóc dorosłym po wylewie odzyskać umiejętność mówienia i rozumienia języka.
Wojna Ziobry z Morawieckim? "Minister ma za słabe karty"

Wojna Ziobry z Morawieckim? "Minister ma za słabe karty"

Moja strona. Bitwa redaktorów
- Na razie nie ma wojny, ale może będzie - powiedział Paweł Lisicki w programie WP "Moja strona. Bitwa redaktorów". W ten sposób odniósł się do doniesień o konflikcie między Mateuszem Morawieckim a Zbigniewem Ziobro. - Moim zdaniem zawarli porozumienie, zanim ówczesny wicepremier został premierem - dodał. Jak stwierdził, "wojna Ziobry byłaby przegrana". - Zdziwiłbym się, gdyby Ziobro chciał iść teraz na wojnę, ponieważ jego karty w tym momencie są za słabe. Nowy premier ma silne poparcie społeczeństwa i Jarosława Kaczyńskiego - tłumaczył.
Jacek Żakowski: pierwszy raz mamy doniesienie ze środka rosyjskiego układu wokół Macierewicza

Jacek Żakowski: pierwszy raz mamy doniesienie ze środka rosyjskiego układu wokół Macierewicza

Moja strona. Bitwa redaktorów
- Udziałowiec grupy Radius, gdzie łączą się nici wychodzące z GRU, mafii sołcewskiej oraz MON i otoczenia Macierewicza. Pierwszy raz mamy opowieść, jak te więzi zostały zawiązane. Nie chciałbym, żeby informacje z wywiadu przeszły niezauważone – mówił Jacek Żakowski.  - Jest GRU, mafia, brakuje mi tu jeszcze CIA, FBI, Mosadu – kpił Paweł Lisicki. - Mnie bawią próby robienia z Antoniego Macierewicza reprezentanta rosyjskiej mafii czy GRU. To jest obsesja – dodał.  - Teraz pana to śmieszy, a za chwilę będzie martwić – odparł Jacek Żakowski
Wypadek we wsi Wieniec-Zalesie. Czołowe zderzenie z pijanym kierowcą

Wypadek we wsi Wieniec-Zalesie. Czołowe zderzenie z pijanym kierowcą

Wiadomości
Kierujący fordem 58-latek na zakręcie zjechał na przeciwległy pas, zderzając się z dwoma samochodami. Do groźnego wypadku doszło we wsi Wieniec-Zalesie w powiecie włocławskim. Dwie poszkodowane osoby - mężczyzna i dziecko - trafiły do szpitala. Całe zdarzenie nagrał wideorejestrator jednego z kierowców, a ten opublikował nagranie w sieci. Jak informuje "Gazeta Pomorska" sprawcą wypadku był 58-letni obywatel Ukrainy. W wydychanym powietrzu miał 1,5 promila alkoholu.
Aborcja, tak jak gwałt, nie są ok? "Chciałbym, żeby pan się z tego wycofał"

Aborcja, tak jak gwałt, nie są ok? "Chciałbym, żeby pan się z tego wycofał"

Moja strona. Bitwa redaktorów
Publicyści w programie WP "Moja strona. bitwa redaktorów" komentowali okładkę „Wysokich obcasów” z kobietami w koszulkach „Aborcja jest ok”. Według Pawła Lisickiego to "przykład diabelskiego czy demonicznego działania". - To dowód na obecność diabła - podkreślił. Jacek Żakowski przyznał, że "aborcja jest złem koniecznym. Podkreślił jednak, że inne zdanie kobiet z okładki jest uprawnione. Lisicki się z tym nie zgodził i porównał akceptowanie takiego stanowiska do mówienia, że gwałt jest w porządku. - Przykład z gwałtem wydaje mi się głupi. Chciałbym, żeby się pan z niego wycofał - odpowiedział Żakowski. - Nie wszystko jest dozwolone. Mam nadzieję, że te panie spotka publiczna infamia - podsumował Lisicki.