Telewizja naziemna Wirtualnej Polski- WP.TV


Styl życia

Przemoc wobec kobiet. Czym jest "Baba"?

- Kobiety mają większe zaufanie do organizacji pozarządowych i większą świadomość - powiedziała w "Dzień Dobry TVN" prezes Stowarzyszenia na Rzecz Kobiet "Baba" Anita Kucharska-Dziedzic. Jak jej stowarzyszenie pomaga kobietom, które doświadczyły przemocy? Kucharska-Dziedzic wyjaśniła też, jak wygląda przemoc w tzw. dobrych domach. - Przemoc przede wszystkim psychiczna, przemoc fizyczna, która nie zostawia siniaków - wyliczyła prezes Stowarzyszenia.

... więcej »

stowarzyszenie baba, przemoc, przemoc wobec kobiet 53 547 5:06

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (1)
Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
0
~Leon 2016-05-28 (00:21) 11 godzin i 44 minut temu

Tą kucharską - dziedzić chyba bym lał bez opamietania

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Zobacz także

Zamaskowany mężczyzna obrabował bank w Katowicach. Policja publikuje nagranie

Zamaskowany mężczyzna obrabował bank w Katowicach. Policja publikuje nagranie

Wiadomości
Do napadu na bank w Katowicach doszło w czwartek około godz. 16.45. Zamaskowany mężczyzna przedmiotem przypominającym broń zastraszył pracowników banku i zażądał wydania pieniędzy. . Po około dwóch minutach mężczyzna ucieka z banku po drodze gubiąc pieniądze.
Tusk tłumaczy się ze swojego tweeta. Chciał ostrzec

Tusk tłumaczy się ze swojego tweeta. Chciał ostrzec

Wiadomości
Donald Tusk na konferencji prasowej kończącej szczyt Partnerstwa Wschodniego został zapytany o rosyjskie wpływ w UE w kontekście jego niedzielnego komentarza. "Alarm! Ostry spór z Ukrainą, izolacja w Unii Europejskiej, odejście od rządów prawa i niezawiłości sądów, atak na sektor pozarządowy i wolne media - strategia PiS czy plan Kremla? Zbyt podobne, by spać spokojnie" - napisał wówczas przewodniczący Rady Europejskiej. - Jeśli chcemy chronić samych siebie, jeśli chcemy pomagać naszym partnerom z Partnerstwa Wschodniego, powinniśmy po pierwsze być świadomi zagrożeń wewnątrz UE. Z tego powodu starałem się również zaalarmować moich rodaków - skomentował Donald Tusk.
Tusk na szczycie Partnerstwa Wschodniego: UE nigdy nie uzna nielegalnej aneksji Krymu

Tusk na szczycie Partnerstwa Wschodniego: UE nigdy nie uzna nielegalnej aneksji Krymu

Wiadomości
- Są zamrożone konflikty, także konflikty zbrojne, które tworzą wyzwania dla państw Wschodniego Partnerstwa - mówił na konferencji prasowej w Brukseli Donald Tusk. - Wczoraj pięciu żołnierzy ukraińskich zginęło i to jest  namacalny dowód na fatalne konsekwencje agresji rosyjskiej na Ukrainę. Unia Europejska potępia tę agresję i nigdy nie uzna nielegalnej aneksji Krymu - dodał Przewodniczący Rady Europejskiej.
Opuszczony hotel w Japonii

Opuszczony hotel w Japonii

Wiadomości
Kiedyś zapewniał komfortowy wypoczynek bogatym, dziś stał się atrakcją turystyczną. Piękna działka, basen i wnętrza wykończone marmurem uzupełnione luksusowym wyposażeniem . Tak prezentuje się położony na japońskiej wyspie Hachiojima ogromny, opuszczony hotel Hachijo Royal Resort. Został zamknięty ponad 10 lat temu i od tego czasu popada w ruinę. Hotel wybudowano na terenie dawnego wojskowego lotniska. Został oddany do użytku w 1963 roku. Był wówczas największym i najbardziej luksusowym obiektem noclegowym w Japonii. Wyspa Hachiojima, na której powstał, szybko stała się popularną lokalizacją turystyczną, była nawet nazywana ”Hawajami Japonii”. Hachijo Royal Resort cieszył się pełnym obłożeniem tylko przez kilkanaście lat. Zachowywał bardzo wysoki standard, jednak zdobycie nowych gości utrudniał mu spadek popularności  wyspy. Turystom coraz bardziej doskwierał brak piaszczystych plaż i niewiele możliwości spędzania wolnego czasu. Parę razy był zamykany i otwierany ponownie przez nowych właścicieli. Ostateczne zakończenie działalności miało miejsce w 2006 roku. Od tej pory popada w ruinę. Basen, fontanny i inne atrakcje na zewnątrz budynek pozostawiono działaniom natury – to z nimi czas obszedł się najmniej łaskawie. Ekskluzywne wnętrza są w lepszym stanie i nie zostały rozkradzione. Część pokojów wygląda tak, jakby ostatni goście wyszli z nich kilka minut temu. Niegdysiejszy obiekt pożądania i zachwytu, zyskał nowe życie jako lokalna atrakcja. Turyści chętnie zwiedzają opuszczony kompleks, który mimo upływu lat i postępującej degradacji dalej robi ogromne wrażenie. Właśnie dzięki swojej wyjątkowości stał się jednym z najciekawszych miejsc na mapie podupadłego kurortu.
Znów zmiany na Placu Powstańców Warszawy

Znów zmiany na Placu Powstańców Warszawy

Wiadomości
Plac Powstańców Warszawy czekają kolejne zmiany. W 2014 miejsce przeszło gruntowny remont. Plac przestał być parkingiem. Dla urozmaicenia krajobrazu postawiono kolorowe doniczki z drzewami. Pomysł nie zjednał sobie przychylności mieszkańców i tak w czerwcu 2017 miała miejsce kolejna rewitalizacja. Tym razem powstał zieleniec. Teraz znów dowiadujemy się, że Plac przejdzie kolejną rewolucję. Tym razem chodzi o zagospodarowanie całego rejonu tzw. Ściany Wschodniej, a ten obejmuje również Plac Powstańców Warszawy. Ma więc powstać w tym miejscu parking podziemny, należy wziąć po uwagę ewentualną rozbudowę siedziby Narodowego Banku Polskiego i otwarcie gmachu Prudentiala.
Stand up Wojciecha Cejrowskiego

Stand up Wojciecha Cejrowskiego

Wiadomości
Znany komik i podróżnik często wygłasza ze sceny, lub z ekranu telewizyjnego, dowcipy i stwierdzenia, delikatnie mówiąc kontrowersyjne. Zobaczcie co powiedział tym razem. 
"Biblijny ogród" odradza się w Iraku

"Biblijny ogród" odradza się w Iraku

Wiadomości
W Iraku odradza się "Eden". Mowa oczywiście o mezopotańskich bagnach, które właśnie wracają do swojego pierwotnego wyglądu. Do kraju ściągają więc tłumy tych, którzy zobaczyć miejsce uznawane przez wielu historyków za pierwowzór biblijnego ogrodu.
Uratowali kobietę w ostatniej chwili

Uratowali kobietę w ostatniej chwili

Wiadomości
Australijska policja opublikowała nagranie z monitoringu, pokazujące kobietę wyciągniętą z torów kolejowych na kilka sekund przed przybyciem pociągu na podmiejską stację w Melbourne. Według lokalnych mediów kobieta była pijana. 
Wizyta premier Beaty Szydło w Paryżu. "Obie strony ogłosiły sukces, ale realia są inne"

Wizyta premier Beaty Szydło w Paryżu. "Obie strony ogłosiły sukces, ale realia są inne"

Wiadomości
- Jesteśmy w Unii Europejskiej od kilkunastu lat i takie sytuacje powinny być normą. Tymczasem fakt, że premier polski spotyka się z prezydentem Francji i rozmawiają, wydaje się być czymś niezwykłym. Obie strony ogłaszają sukces, ale wydaje się, że realia są zupełnie inne – komentuje wizytę premier Beaty Szydło w Paryżu Jarosław Kociszewski. - Macron wyraźnie podkreślił, że jeśli jakiś kraj łamie unijne zasady to musi liczyć się z konsekwencjami. A to oznacza, że premier Beata Szydło niczego tutaj nie ugrała – podkreślił.