Telewizja naziemna Wirtualnej Polski- WP.TV

Oglądaj TV na żywo

Wiadomości

Fałszerstwa podczas wyborów w Rosji? Nagranie dziennikarzy

Reuters opublikował nagranie, na którym widać, jak jakiś mężczyzna podczas wyborów lokalnych we Władykałkazie w Rosji wrzuca kilka kart do urny. Według relacji dziennikarzy agencji, robił to kilkukrotnie. Ich zdaniem to dowód na to, że wyniki wyborów w niektórych miejscach zostały sfałszowane.
Jak donosi Reuters, nagrany mężczyzna przedstawił się jako obserwator z ramienia Jednej Rosji (największej w kraju partii i politycznego zaplecza Władimira Putina). Dziennikarze obserwowali go przez cały dzień. Siergiej Lutikow miał im nawet powiedzieć, że muszą "zapewnić 85 procent poparcia dla Jednej Rosji", bo przeciwnym razie "car" przestanie ich finansować.
Według relacji przedstawicieli agencji Reuters przez cały dzień w punkcie wyborczym nr 333 we Władykałkazie zagłosowało 256 osób. W komunikacie po zamknięciu lokalu podano, że w urnie znajduje się 1331 głosów. We wtorek ta liczba wynosiła już 1867.
Dziennikarze agencji Reuters obserwowali sytuację w 6 lokalach wyborczych w kilku rejonach Rosji. W każdym z nich zaobserwowali niezgodność oficjalnych wyników z liczbą osób faktycznie oddających głos. Podkreślili jednak, że nie są w stanie ocenić, jak bardzo powyższe praktyki były rozpowszechnione i czy miały rzeczywisty wpływ na wynik wyborów.
Rzecznik Kremla początkowo unikał odpowiedzi na pytania dotyczące ewentualnych fałszerstw. W poniedziałek  ostatecznie uciął spekulacje mówiąc, że ludzie oddali głos na Władimira Putina ponieważ mają do niego zaufanie, a wszelkie przypadki ingerencji w wynik wyborów są potępiane przez rząd.
Wybory regionalne w Rosji odbyły się w niedzielę. We wszystkich regionach, które wybierały swoich przywódców, zwyciężyli kandydaci Jednej Rosji.

... więcej »

rosja, wybory, fałszerstwo, jedna rosja, putin, władykałkaz, agencja reuters 51 167 0:44

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (7)
Nie zgadzam się z opinią
4
Zgadzam się z opinią
2
~Ala 2017-09-13 (09:04) 19 godzin i 41 minut temu

Artykuł sfałszowany. W Rosji nie ma miasta "Władykałkaz"!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
10
Zgadzam się z opinią
8
~magda > 2017-09-13 (07:30) 21 godzin i 15 minut temu

Nie długo u nas tak będzie,jak pislamy głosy będą liczyć.Już sąd najwyższy chcieli pod siebie ustawić.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 2

Nie zgadzam się z opinią
4
Zgadzam się z opinią
6
~fakt 2017-09-13 (08:25) 20 godzin i 20 minut temu

A na wyborach samorządowych w Polsce to ile kart się wrzuca do urny ?? Nie będę tu dyskutował o tym czy fałszowane są wybory czy nie bo to jest oczywiste ale napiszę tylko, że akurat ten fragment filmu niczego nie ujawnia!!!!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
2
Zgadzam się z opinią
6
~amix 2017-09-13 (07:59) 20 godzin i 46 minut temu

Ameryki nie odkryli przecież jest rzeczą nad wyraz pewną,że 100 % wyborów w Rosji było i jest sfałszowanych i tylko dzięki fałszowaniu w Rosji może się utrzymywać i mieć się dobrze patologia władzy.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Zobacz także