Ważne rozmowy

Przetakiewicz zachwyca się okładką "Vogue Polska": "Polacy pragną luksusu"

Przetakiewicz zachwyca się okładką "Vogue Polska": "Polacy pragną luksusu"

Gwiazdy
Mało kto spodziewał się, że pierwsza okładka polskiej edycji "Vogue’a" wywoła tak wielkie poruszenie. Fotografie Anji Rubik i Małgosi Beli pozujących na tle Pałacu Kultury i Nauki wykonał słynny niemiecki fotograf Juergen Teller. W dalszej odsłonie sesji, zgodnie z artystyczną wizją, fotograf ułożył polskie top modelki na ziemniakach. Zachwytu nad krzywym Pałacem Kultury oraz uchwyconym smogiem nie kryła Joanna Przetakiewicz. Zdaniem projektantki Polacy są rozczarowani okładką, ponieważ nadal pragną luksusu i koloru.
 Wdzięczny Stramowski: "Dobrze mi z łatką aktora Patryka Vegi. To przywilej"

Wdzięczny Stramowski: "Dobrze mi z łatką aktora Patryka Vegi. To przywilej"

Gwiazdy
Piotr Stramowski zyskał popularność dzięki roli Majamiego w Pitbullu i związkowi ze straszą o 10 lat Katarzyną Warnke. Aktor wypromowany przez Patryka Vegę szybko doczekał się miana jednego z najprzystojniejszych polskich celebrytów. Tym samym został stałym bywalcem ścianek oraz telewizji śniadaniowych, w których występował w roli "eksperta". Od tamtej pory Stramowski może liczyć na mniejsze lub większe role w produkcjach reżysera. Mąż Warnke wyznał, że łatka aktora Patryka Vegi jest dla niego przywilejem.  Stwierdził, że Vega jest obecnie "na Mount Evereście polskiej kinematografii"…
Kto zdobędzie złoto na dużej skoczni? "Główni faworyci to Stoch i Wellinger"

Kto zdobędzie złoto na dużej skoczni? "Główni faworyci to Stoch i Wellinger"

Sport
- Głównymi faworytami zawodów na dużej skoczni są Kamil Stoch i Andreas Wellinger. Stoch jest w tym momencie najbardziej kompletnym zawodnikiem na świecie, Wellinger jest na fali, ma apetyt na powtórzenie wyczynu Polaka z Soczi. Robert Johansson niewątpliwie też będzie groźny, Norwegowie już szykują się na jego sobotni sukces - mówi przed sobotnim konkursem igrzysk olimpijskich w Pjongczang na dużej skoczni Grzegorz Wojnarowski, dziennikarz WP SportoweFakty.
Puszczali wiązki laserowe z samolotu. Odnaleźli "zaginione miasto"

Puszczali wiązki laserowe z samolotu. Odnaleźli "zaginione miasto"

Ciekawostki
Tysiącletnie, "zaginione", miasto piramid zostało odnalezione w sercu Meksyku. Odkrycia dokonano za pomocą laserów. Wiązki wysyłano z samolotu i mierzono odbite impulsy. W ten sposób powstała mapa. Według naukowców z Uniwersytetu Stanowego Kolorado, piramidy były zbudowane tak gęsto, że przypominają współczesny Manhattan. Miasto nazywało się Angamuco i zostało zbudowane przez grupę etniczną o nazwie Purepecha. Ich państwo było jedną z ważniejszych cywilizacji Mezoameryki.- Pomyśleć, że to masywne miasto istniało w sercu Meksyku przez cały czas i nikt o tym nie wiedział. To coś niesamowitego - mówi Chris Fisher, profesor antropologii na CSU. Według naukowców miasto miało powierzchnię 26 kilometrów kwadratowych i mieszkało w nim około 100 tysięcy osób. Zdaniem ekspertów znalezisko pomoże lepiej zrozumieć historię regionu, migracje ludności a nawet wczesne zmiany klimatu.
Tinder wprowadza ograniczenia dla mężczyzn

Tinder wprowadza ograniczenia dla mężczyzn

Obiegówka
To nie jest dobry dzień dla mężczyzn korzystających z Tindera (popularnej aplikacji randkowiej), ponieważ jej właściciele zapowiadają pewne ograniczenia w jej działąniu.  Ale jest jeszcze szansa na udany weekend, bo już w sobotę i poniedziałek nasi skoczkowie staną do walki o medale Igrzysk Olimpijskich w Pyongchang. Może to być jedyna szansa medalowa dla biało-czerwonych. Kuba Jankowski zaprasza na "Obiegówkę"
Czy esport powinien trafić na igrzyska? "Izak" uważa, że nie

Czy esport powinien trafić na igrzyska? "Izak" uważa, że nie

eSport
Czy esport powinien znaleźć się w programie igrzysk olimpijskich? Nie - to opinia Piotra "Izaka" Skowyrskiego, jednego z najpopularniejszych polskich streamerów i komentatora zmagań w grze Counter Strike: Global Offensive. - Esport może robić swój własny event, równolegle lub przed igrzyskami, ale nie na samych igrzyskach - mówi "Izak".