Ważne rozmowy

Senator PiS przyznaje, że reforma SN złamie konstytucję

Senator PiS przyznaje, że reforma SN złamie konstytucję

Wiadomości
- Niestety z żalem muszę stwierdzić, że przynajmniej jeden element projektu ustawy pozostaje w niezgodności z konstytucją - powiedział w trakcie debaty o reformie Sądu Najwyższego senator Aleksander Bobko z Prawa i Sprawiedliwości. Chodzi o zapis dotyczący przerwania kadencji I prezes Sądu Najwyższego. Senator podkreślił, że niezależnie od tego, jak zagłosuje Senat, procedura się nie kończy, a ustawę o SN może zbadać Trybunał Konstytucyjny.
"Rażące naruszenie prawa". Amerykanie pokazują dowody
Dostępne tylko w Polsce

"Rażące naruszenie prawa". Amerykanie pokazują dowody

Wiadomości
Ambasador USA przy Organizacji Narodów Zjednoczonych Nikki Haley poinformowała, że "niezaprzeczalne" dowody świadczą, że Iran łamie prawo międzynarodowe, wysyłając pociski do rebeliantów Huti w Jemenie. Ujawniono odtajnione dowody, w tym fragmenty pocisków balistycznych wystrzelonych w stronę Arabii Saudyjskiej z terytorium kontrolowanego przez Huti w Jemenie. Nagranie przedstawia niektóre z rakiet znajdujących się w bazie wojskowej w Waszyngtonie. Haley powiedziała, że część z nich posiada oznaczenia wskazujące, że pochodzą z Iranu i mają specyfikacje techniczne charakterystyczne dla broni wyprodukowanej w tamtym miejscu. To dowodzi "rażącym naruszeniom" rezolucji Rady Bezpieczeństwa Narodów Zjednoczonych. Irańczycy zaprzeczają tym doniesieniom i oskarżają Amerykanów o prowokację oraz fabrykowanie dowodów. Haley zapowiedziała także, że USA utworzą międzynarodową koalicję, by odeprzeć Iran. Konflikt zbrojny w Jemenie trwa od 19 marca 2015 pomiędzy oddziałami rządowymi lojalnymi wobec obecnego prezydenta Abd Rabbuha Mansura Hadiego wraz ze sprzymierzeńcami oraz rebeliantami z ruchu Huti wraz z częścią armii jemeńskiej popierającej byłego prezydenta Alego Abd Allaha Saliha. W konflikcie uczestniczą również Al-Kaida Półwyspu Arabskiego oraz Państwo Islamskie, które ze sobą rywalizują. Według ONZ od początku konfliktu w marcu 2015 do 25 października 2016 zginęło ponad 7 tys. cywilów, a około 37 tys. zostało rannych. Ponadto 21 milionów osób wymagało pomocy lekarskiej.
Sablewska wspiera Dodę: "Jej zatrzymanie to świetna pożywka dla mediów"

Sablewska wspiera Dodę: "Jej zatrzymanie to świetna pożywka dla mediów"

Gwiazdy
Doda niedawno żaliła się, że nie może liczyć na żadne wsparcie ludzi z branży. Odwoływała się do sprawy pobicia Agnieszki Szulim. Rabczewska zarzuciła koleżankom z branży, że przez dwa lata wykonywały na niej medialny lincz. Jak się można domyślić podobne spostrzeżenia ma również przy okazji konfliktu z Emilem Haidarem. Słowa te pobudziły Maję Sablewską do obrony Dody. Jej była menadżerka w rozmowie z www.przeAmbitni.pl doszła do wniosku, że sprawę nakręciły media. Przyznała też, że trzyma kciuki za Dorotę, która w każdej sytuacji dawała i z pewnością również teraz da sobie radę.
Paweł Kapusta: Polska zależna od Lewandowskiego. I to skrajnie

Paweł Kapusta: Polska zależna od Lewandowskiego. I to skrajnie

Sport
 - To czy będą w kadrze Jakub Świerczok czy Mariusz Stępiński, to tylko kwestia tego, czy dobrze będą bawić się przy obiedzie - mówi dziennikarz WP SportoweFakty Paweł Kapusta. Tak naprawdę bowiem, nasz sukces na mistrzostwach świata i tak w 70-80 procentach zależy od zdrowego i wypoczętego Roberta Lewandowskiego. Polska jest od niego skrajnie zależna. 
Oburzenie na sali sejmowej. Mało brakowało, a marszałek odebrałby posłowi głos

Oburzenie na sali sejmowej. Mało brakowało, a marszałek odebrałby posłowi głos

Wiadomości
Sejm przegłosował zmiany w ordynacji wyborczej. Wybory radnych w gminach do 20 tys. mieszkańców, odbędą się w jednomandatowych okręgach wyborczych. Dodatkowo została wydłużona kadencja w samorządach. Z sejmowej mównicy padały ostre słowa. - To jest granie wyborami - grzmiał poseł PO Sławomir Nitras.
Dlaczego słyszymy swój głos inaczej niż słyszą go inni?

Dlaczego słyszymy swój głos inaczej niż słyszą go inni?

Ciekawostki
Zazwyczaj gdy słyszymy swój głos na różnych nagraniach jesteśmy zdziwieni, bo mamy wrażenie, że słyszymy kogoś innego. Dlaczego słyszymy nasz głos inaczej niż słyszą go inni? Zobacz wideo.