Oglądaj nowe odcinki

Ważne rozmowy

Artur Andrus szczerze o odejściu z Trójki

Artur Andrus szczerze o odejściu z Trójki

#gwiazdy
Słynny dziennikarz, który przez ponad 20 lat był związany z radiową Trójką, opowiada o ultimatum jakie postawił mu zarząd. Szczerze wyznał dlaczego zdecydował się zakończyć współpracę. Czy rozważa jeszcze powrót do radiostacji? Co dziś zaśpiewałby Wojciechowi Mannowi? Zdradził to w rozmowie z Michałem Dziedzicem z WP Gwiazdy.
Sprzedali listek z korony Napoleona. Cena to sensacja

Sprzedali listek z korony Napoleona. Cena to sensacja

Wiadomości
Za 625 tysięcy euro, czyli ponad 2,5 miliona złotych, został sprzedany listek z korony Napoleona Bonapartego. Rezultat aukcji to sensacja, bo za przedmiot licytacji kupujący zapłacił sześć razy więcej, niż spodziewali się specjaliści. Listek jest ze złota, mieści się w dłoni i waży 10 gramów. Mogłoby się wydawać, że nie jest wart aż tyle. Jednak aukcjoner - Jean-Pierre Osenat - jest zdania, że ta drobna rzecz reprezentuje siłę człowieka, którego imperium rozciągało się kiedyś od Barcelony po Hamburg.Należy dodać jednak, że sprzedany listek nigdy nie znalazł się na głowie Napoleona. Cesarz Francuzów narzekał, że korona jest zbyt ciężka. Odjęto więc z niej sześć listków jeszcze przed koronacją i obdarowano po jednym z nich córki władcy. Ten, który właśnie został sprzedany, pozostawał w rodzinie przez pokolenia.
Tak Doda została dowieziona do prokuratury. Byliśmy na miejscu

Tak Doda została dowieziona do prokuratury. Byliśmy na miejscu

Wiadomości
Znana piosenkarka została zatrzymana przez policję i przewieziona do Prokuratury Okręgowej w Warszawie, gdzie ma usłyszeć zarzuty dotyczące sprawy założonej przez jej byłego partnera Emila Haidera. Byliśmy na miejscu.
ONZ publikuje wideo z ucieczki żołnierza z Korei Północnej

ONZ publikuje wideo z ucieczki żołnierza z Korei Północnej

Wiadomości
ONZ opublikowała dramatyczne nagranie, na którym widać próbę ucieczki żołnierza przez linię demarkacyjną z Korei Północnej do Korei Południowej. Do mężczyzny strzelano, gdy biegł w kierunku granicy. Został postrzelony kilkukrotnie. Na wideo widać, że żołnierz jechał najpierw wojskowym dżipem. Gdy w pojeździe urwało się koło, uciekał pieszo. W końcu schronił się za południowokoreańskim obiektem na tzw. Wspólnym Obszarze Bezpieczeństwa w strefie zdemilitaryzowanej. Stamtąd zabrali go żołnierze południowokoreańscy i amerykańscy. Na razie nie ujawniono nazwiska ani stopnia wojskowego uciekiniera. Wiadomo natomiast, że przeszedł dwie operacje, był mocno zainfekowany pasożytami, ale odzyskał już przytomność. Jego życiu nic nie zagraża.
Wyprzedzanie na zaśnieżonej drodze zakończone w rowie

Wyprzedzanie na zaśnieżonej drodze zakończone w rowie

#dziejesiewmoto
#dziejesiewmoto to program o tematyce motoryzacyjnej. Dzisiejszy odcinek zaczynamy od nagrania z zaśnieżonej drogi, na której doszło do kolizji. Wszystko przez nadmierną prędkość, która tym razem była ewidentnie niedostosowana do warunków drogowych. Kierowca łady porwał się na manewr wyprzedzania nie opanował auta i trafił na pobocze. Na szczęście w wyniku zdarzenia nikomu nic się nie stało.
Pierwszy w Polsce kebab z automatu. Sprawdzamy, jak smakuje

Pierwszy w Polsce kebab z automatu. Sprawdzamy, jak smakuje

Wiadomości
Pierwsza w Polsce maszyna z kebabami znajduje się na Politechnice Warszawskiej. Stworzył ją Szymon Skrzypiec, absolwent Wydziału Samochodów i Maszyn Roboczych, wraz ze studentami. Działa od kilku dni, a zainteresowanie nią jest ogromne. Reporter WP, Klaudiusz Michalec, pojechał sprawdzić, jak smakuje kebab z automatu.