Oglądaj nowe odcinki

Ważne rozmowy

Stoch: jestem pozytywnie zaskoczony weekendem w Wiśle

Stoch: jestem pozytywnie zaskoczony weekendem w Wiśle

Sport
- Drugie miejsce w niedzielnym konkursie indywidualnym w Wiśle postrzegam jako nagrodę za ciężką pracę. Jestem tym weekendem bardzo pozytywnie zaskoczony, bo wiedziałem, że będą to dla nas trudne dni. Chciałem wykonać dobrą pracę i skakać tu na dobrym, równym poziomie. Uważam, że jako drużyna jesteśmy bardzo dobrze przygotowani do sezonu. Dziękuję sztabowi szkoleniowemu, który tak dobrze nas przygotował. To pokazuje, jaki mamy potencjał i co jeszcze możemy osiągnąć jako drużyna - powiedział po niedzielnym konkursie Pucharu Świata w Wiśle Kamil Stoch. 
Andrzej Duda: to był piękny konkurs

Andrzej Duda: to był piękny konkurs

Sport
- Niedzielne zawody w Wiśle były bardzo dobre. Czterech naszych skoczków znalazło się w czołowej dziesiątce, a Kamil Stoch stanął na podium. Chyba wszyscy są zadowoleni. Świetna organizacja zawodów przy okazji otwarcia Pucharu Świata w naszym kraju. Myślę, że możemy być dumni z naszych zawodników. To był piękny konkurs - powiedział prezydent RP Andrzej Duda w krótkiej rozmowie z reporterem WP SportoweFakty Michałem Bugno po niedzielnym konkursie Pucharu Świata w skokach narciarskich. 
Obcokrajowcy o życiu w Polsce

Obcokrajowcy o życiu w Polsce

Wiadomości
Przyjechali z zagranicy, w Polsce znaleźli swój dom, miłość, a także pracę w Wirtualnej Polsce. Obcokrajowcy opowiadają nam, jak się czują żyjąc w naszym kraju. - Miesiąc uczyłam się słowa "cześć". Potem poszło z górki - opowiada nam Nino, która przyjechała z Rosji. 
Wygląda jak zwykły zegarek. Może uratować życie

Wygląda jak zwykły zegarek. Może uratować życie

Wiadomości
Wygląda jak zwykły zegarek, jednak to tylko pozory. Nazywa się MAP i jest dziełem węgierskich inżynierów. Został zaprojektowany do całodobowej analizy stanu zdrowia jego użytkownika. Może też powiadamiać najbliższych i służby ratownicze w nagłych przypadkach zagrożenia życia. Urządzenie wyposażono w 5 czujników badających takie parametry jak praca serca, puls, temperatura, ciśnienie tętnicze i poziom tlenu we krwi. Zespół inżynierów tłumaczy, że dane z zegarka są przesyłane do serwera poprzez połączenie telefoniczne. Następnie ulegają przetworzeniu za pomocą specjalnego algorytmu, który diagnozuje niebezpieczne sytuacje oraz określa potencjalne zagrożenia. Lekarze z centrum medycznego firmy oferującej usługę inteligentnego zegarka będą regularnie analizować zebrane dane. Jeżeli zajdzie taka potrzeba, wezwie do pacjenta karetkę pogotowia. – Gdy zarejestrowany jest pasek EKG, lekarz zdaje sobie sprawę, że doszło do zawału. Pacjent może nie być świadomy oznak nadchodzącego ataku serca. Jeśli nosiłby ten zegarek, pomiar EKG zarejestrowałby wczesne objawy zawału i mogliśmy znacznie wcześniej udzielić mu fachowej pomocy – mówi dr Alexandra Pinter. Jeśli system wskaże, że użytkownik źle się czuje lub używa przycisku SOS na zegarku, osobiście skontaktuje się z nim pracownik medyczny. Będzie to możliwe dzięki wbudowanej funkcji telefonu. – Im dłużej osoba nosi ten zegarek, tym lepiej dostosowuje się on do swojego właściciela. Generowane raporty są dokładniejsze, a także spada liczba fałszywych alarmów – opowiada inżynier Tom Horvath. Pięć prototypowych zegarków przechodzi testy przed rozpoczęciem produkcji w Chinach. Pierwsze zespoły medyczne zostaną utworzone w USA i na Węgrzech. Cena urządzenia w USA ma wynieść około 300 dolarów, a miesięczna opłata za usługę – od 30 do 50 dolarów, w zależności od wybranego abonamentu.
Dochody Polaków w Wielkiej Brytanii będą mniejsze?

Dochody Polaków w Wielkiej Brytanii będą mniejsze?

Finanse
Dolar może się wzmocnić, a brytyjski funt osłabić. Kurs euro ustabilizował się i jest dobry dla polskiej gospodarki. Grudzień to zwykle miesiąc, gdy sezonowo złoty zyskuje.
Zmartwiona Olejnik na randce z młodszym partnerem

Zmartwiona Olejnik na randce z młodszym partnerem

Gwiazdy
Monika Olejnik i Tomasz Ziółkowski są parą od niemal 20 lat. Dzieli ich 15 lat różnicy i na początku mało kto wierzył w przetrwanie ich związku. Jak widać, związek ma się dobrze. Ostatnio wybrali się na randkę. Monika jednak była nieco zmartwiona… Zobaczcie, jak wspólnie spędzają czas.