Oglądaj nowe odcinki

Ważne rozmowy

Lider Endecji ostro o "hajlowaniu"

Lider Endecji ostro o "hajlowaniu"

Kto nami rządzi?
- Ja takich gestów nie wykonuje i nigdy nie wykonywałem. Dla nas ten gest nie istnieje. Jeśli chodzi o krzyż celtycki, to była u nas o niego kłótnia wewnętrzna. Część chciała się do niego odwoływać, a cześć, w tym ja, woli krzyż Chrobrego. Bo to jest nasz symbol, z Polski - zdradził lider Endecji Adam Andruszkiewicz.
Rzecznik nie komentuje słów prezydenta o Macierewiczu

Rzecznik nie komentuje słów prezydenta o Macierewiczu

Wiadomości
Ujawnione na Twitterze nagranie z obchodów Święta Niepodległości, w którym prezydent Andrzej Duda mówi o "ubeckich metodach", jakie szef MON Antoni Macierewicz stosuje wobec "uczciwych generałów". Wywołało wiele kontrowersji. Odniósł się już do niego na swoim profilu Na Twitterze prezydent Duda. WP poprosiła o komentarz w tej sprawie rzecznika prezydenta Krzysztofa Łapińskiego.
Moskwa czy Berlin? Andruszkiewicz: wybrałbym Mińsk

Moskwa czy Berlin? Andruszkiewicz: wybrałbym Mińsk

Kto nami rządzi?
To zabrzmi bardzo źle, ale jak nie będzie Łukaszenki to będziemy mieli granicę z Rosją. Nie jestem jego fanem, to realizm polityczny. Jeśli miałbym wybrać między Moskwą i Berlinem, to wybrałbym Mińsk. Ciągnie mnie na Wschód - przyznał Adam Andruszkiewicz w rozmowie z Łukaszem Mężykiem.
Andruszkiewicz: Kukiz podał nam rękę, a potem kopnął

Andruszkiewicz: Kukiz podał nam rękę, a potem kopnął

Wydanie: 16 listopada 2017
"Kto nami rządzi?" to program w Wirtualnej Polsce, w którym Łukasz Mężyk od nieznanej strony przedstawia nam polityków. Zadaje im pytania, których nie usłyszycie w żadnej innej rozmowie. Czy przedstawiciele polskiej klasy politycznej bardzo różnią się od swoich wyborców? Przekonajcie się włączając program w każdy czwartek o godzinie 9:00.
5 faktów o syropie glukozowo-fruktozowym

5 faktów o syropie glukozowo-fruktozowym

Styl życia
Syrop glukozowo-fruktozowy to substancja słodząca, która nie tylko nadaje produktom smak. Poprawia też ich konsystencję, kolor i zapach. Spożywanie w nadmiarze artykułów, które ją zawierają, skutkuje problemami ze zdrowiem. Jakimi? Odpowiedź w filmie.
Premierowy pokaz polskiego auta

Premierowy pokaz polskiego auta

Motoryzacja
Ursus zaprezentował właśnie w Rzeszowie nowy dostawczy pojazd z napędem elektrycznym. Auto jest przygotowane do procesu homologacji i już za kilka tygodni mają się odbyć pierwsze oficjalne testy drogowe. ELVI to samochód dostawczy, który dzięki napędowi elektrycznemu gwarantuje niskie koszty eksploatacji. Przeznaczony jest dla firm przewoźniczych oraz dostawczych, szczególnie do transportu w dużych i średnich miastach. Jego zasięg ma sięgać  150 km, a prędkość maksymalna do 100 km/h. Dopuszczalna masa całkowita do 3,5 tony, a ładowność 1500 kg. Napęd z silnika jest przekazywany na tylne koła. Kabina pasażerska jest przeznaczona dla 3 osób. Najważniejsza w tego typu pojazdach jest przestronność przestrzeni ładunkowej. W tym przypadku z tyłu pojazdu można zamontować platformę , chłodnię, skrzynię, wywrotkę albo kontener. Powierzchnia podstawowej wersji pomieści 4 europalety.